Polski Podróżniku, kim jesteś? 

 

Już 31 marca startuje druga edycja Ogólnopolskiego Badania Podróżników. Jak wygląda statystyczny polski podróżnik, kiedy podejmuje decyzje o podróży, jaki typ wyjazdów preferuje, czy jeździ solo czy z towarzyszami – na te i inne pytania poznamy odpowiedź już w maju! Badanie wyłoni także destynację roku, najbardziej aktualny podróżniczy trend, najbardziej inspirujące blogi, konta społecznościowe, czy wpływowe postaci polskiego rynku podróżniczego. Projekt badawczy będzie obejmował rok 2019. Dodatkowo w obliczu aktualnego problemu pandemii koronawirusa, organizatorzy będą chcieli sprawdzić jaki wpływ ma obecna sytuacja na polskiego podróżnika i jego decyzje.

 

Podróżujesz? Daj się poznać! Już 31 marca startuje druga edycja Ogólnopolskiego Badania Podróżników. Przez miesiąc wszystkie osoby, którym podróżowanie nie jest obce, będą miały okazję podzielić się swoimi doświadczeniami, nawykami, czy podróżniczymi marzeniami. 

W tym roku projekt zyskał bardzo mocne wsparcie od takich podmiotów jak National Geographic Traveler oraz Fly4Free, którzy zostali patronami medialnymi badania. Skład ambasadorów prezentuje się również ciekawie - Aleksander Doba, Dawid Fazowski z Przez Świat na Fazie, Gdzie w Polsce na weekend? czy CroLove.pl.

Jak komentuje Łukasz Nowak, założyciel Klubu Podróżników Soliści - “W ubiegłym roku poznaliśmy pierwszy raz w historii preferencje polskiego podróżnika. Wyniki badania pokazały nam wiele ciekawych zachowań oraz trendów. W tym roku sprawdzimy czy zmianie uległo podejście do podróżowania. Zweryfikujemy także realizację planów polskich podróżników - m.in. kierunki podróży, czy rodzaje rezerwowanych noclegów.“

„Nie mogliśmy również pozostać obojętni na aktualny problem pandemii koronawirusa na świecie. Obecna sytuacja na rynku podróżniczym jest niepewna. Poprzez badanie, chcemy oszacować potencjalny wpływ panującej pandemii na zachowanie polskich podróżników - analizuje Przemysław Huk, Senior Research Executive, Instytut Badawczy MANDS Badania Rynku i Opinii. „Przygotowaliśmy kilka pytań, dzięki którym postaramy się odnaleźć odpowiedzi na aktualnie najbardziej nurtujące branżę pytania.” - dodaje.

Organizatorem badania jest Klub Podróżników Soliści oraz agencja badawcza Mands.pl. Badanie trwać będzie od 31 marca do 30 kwietnia. By wziąć w nim udział wystarczy wejść na stronę www.badaniepodroznikow.pli wypełnić anonimową ankietę. Odpowiedzi zostaną opracowane przez Mands.pl i opublikowane na przełomie maja i czerwca 2020 roku. 

Wszyscy podróżnicy, którzy poprawnie wypełnią ankietę oraz odpowiedzą na pytanie konkursowe zawarte na końcu ankiety mają szansę wygrać atrakcyjne nagrody . W puli m.in. wyprawa do Maroko, telefony Motorola G8 Power, sprzęt turystyczny ufundowany przez Decathlon oraz książki Wydawnictwa Bezdroża. Informacje oraz regulamin konkursu zawarty na stronie internetowej projektu.

 

 

WYSPA LEMURÓW W KSIĄŻKACH I NA EKRANIE

res ce6e14cda0c035730e33af104daae860 full

Bez wątpienia najbardziej znanym polskim autorem piszącym o Madagaskarze jest Arkady Fiedler (1894–1985), pisarz, przyrodnik, podróżnik i porucznik Wojska Polskiego

Czytaj Więcej >>

KAZACHSTAN JAKO CEL TURYSTYKI BIZNESOWEJ

Expo 2017  Nur Alem  Pavilion

 W 2017 r. w Astanie (dzisiejszym Nursułtanie) odbyła się prestiżowa wystawa EXPO, która przyciągnęła gości z całego świata. Stolicę Kazachstanu wybrano nie bez powodu – to obecnie jedno z ciekawszych miejsc do organizowania wydarzeń branżowych, targów, konferencji, kongresów, spotkań firmowych czy wyjazdów integracyjno-motywacyjnych.

 Czytaj Więcej >>

MADERA – ŚLADAMI RONALDA

CR7 Cristiano Ronaldo Mural Madeira by Richard Wilson - richardwilsonartwork

Portugalska wyspa Madera, mimo swojego małego rozmiaru (741 km² powierzchni i ok. 270 tys. mieszkańców), zapisała się na turystycznej, kulinarnej i sportowej mapie naszego globu. Czytaj więcej >

FESTIWAL KWIATÓW NA MADERZE

IMG 1805

Madera jest wspaniałym celem podróży o każdej porze roku, ale to zazwyczaj ostatnie dni kwietnia i maj stanowią wyjątkowy czas na tej wyspie. To wtedy zwykle odbywa się na niej jedno z najpiękniejszych wydarzeń kulturalnych całego archipelagu – Festiwal Kwiatów (Festa da Flor de Madeira).  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Fotografowanie przyrody

Mandryl barwnolicy (Gabon)
IMG 8889

Jenot azjatycki (Polska, Warmia)

Jenot

ROBERT GONDEK

www.szczytyafryki.pl

Podróżuję po różnych zakątkach naszego globu od ponad dwudziestu lat. Najchętniej wyjeżdżam do Afryki, ale nie tylko tam. Odwiedziłem już ponad pięćdziesiąt państw na całym świecie, w tym siedemnaście właśnie na tym kontynencie. Lubię chodzić po górach. W trakcie swoich wyjazdów skupiam się na przyrodzie. Fotografuję ptaki, zwierzęta i krajobrazy. To moja wielka pasja.

Więcej…

Bruksela, czyli art de vivre

MICHAŁ DOMAŃSKI

 FOT. VISITBRUSSELS.BE/MARIO

W tym wydaniu magazynu „All Inclusive” rozpoczynamy cykl artykułów poświęconych najciekawszym metropoliom w Europie na organizację kongresów, konferencji, różnego rodzaju spotkań i wydarzeń biznesowych, podróży integracyjno-motywacyjnych czy też po prostu weekendowych wypadów z Polski. Na początek prezentujemy niezmiernie atrakcyjną stolicę, coraz częściej wybieraną przez polskie firmy i turystów indywidualnych, m.in. dzięki niedrogim biletom lotniczym – Brukselę. To niemal 1,5-milionowe, kosmopolityczne miasto, siedziba Unii Europejskiej i NATO. Ta belgijska metropolia słynie ze swoich piw, czekolady, gofrów, frytek czy komiksów. Znajdziemy w niej wiele nowoczesnych centrów kongresowych oraz komfortowych hoteli. Nic więc dziwnego, że „stolica zjednoczonej Europy” uważana jest za jeden z najlepszych kierunków na świecie do organizacji spotkań biznesowych, podróży typu incentive, konferencji czy wystaw, a także tzw. city breaks, czyli krótkich, kilkudniowych, zazwyczaj weekendowych wyjazdów.

Więcej…

Portugalia – na końcu Starego Świata

Miejscowość Azenhas do Mar położona na stromym klifie w gminie Sintra
T09ARH1E

© TURISMO DE PORTUGAL/JOSE MANUEL

MAGDALENA BARTCZAK


Przyjazny śródziemnomorski klimat, egzotyczne krajobrazy, różnorodna kuchnia, fascynująca historia, bogactwo architektury, liczne plaże rozciągnięte nad Atlantykiem i ogromna gościnność mieszkańców to tylko niektóre z wielu zalet Portugalii. Ten nieduży kraj pełen turystycznych atrakcji leży na samym krańcu Europy. Dlatego przez długi czas jego terytorium określano mianem „finis terrae”, czyli „koniec świata” bądź „koniec lądu”.

Więcej…